Web Sitemiz Hoşgeldiniz...

Hakkımızda

Kırklareli´nin Vize ilçesi Soğucak Köyü sınırları içinde, 750 dönümlük bir alan üzerinde çalışmaktayız.

Sahamızın tepe noktası aşağıda bulunan Soğucak Köyü’nün ortasından geçen dere yatağından yaklaşık 200 m yüksekliktedir. Dolayısıyla maden sahamız Türkiye’de mevcut en büyük küfeki taşı ocağıdır.

Köy içindeki derenin -suyun toprağı aşındırması sebebiyle- küfeki taşı üzerinden aktığı çıplak göz ile görülmektedir. Bu görüntü mevcut maden sahasının rezerv zenginliği ile ilgili bir tahmin yürütmek için yeterlidir.

Bilindiği gibi madencilikte hedeflenen rezerve ulaşmak için yapılan harcamanın minimum % 90´ı hafriyat çalışması içindir. Ülkemizde faaliyette olan birçok maden ocağında hafriyat kalınlığı ve verimsiz üst tabakanın toplam kalınlığı 8-10 m arasındadır. Masrafa değer getirisi yüksek madenlerin bulunduğu bazı ocaklarda ise bu kalınlığın 15-20 metreyi bulduğu bilinen bir gerçektir.

Şirketimize ait maden sahamızda ise mevcut arazinin tamamında hafriyat kalınlığı 30-60 cm arasında değişir.

Maden sahamızda 15 m3´e kadar bloklar rahatlıkla elde edilebilmektedir. Aşağıda verilen tabloda yükseklik eğimden dolayı raporun başlangıç bölümünde verdiğimiz 130 m yerine 100 m olarak verilmiş ve 150.000.000 m3 brüt rezerv hesaplanmıştır.

Maden sahasında minimum %70 randıman ile çalışılabilir, sonuç olarak 100.000.000 m3 net rezerv sonucuna ulaşabiliriz.

Günlük 200 m3 üretim hesaplandığında çalışma süresinin yüzlerce yıl alacağı görülecektir.

Çin´de Açılan Ofis ve Showroom´umuzu incelemek için TIKLAYINIZ...

Çin´de Mermer Şehrinde Açılan ikinci ofisimizi incelemek için TIKLAYINIZ...